Тема оформлення ділянки перед будинком не менш популярна, ніж проблема внутрішнього оздоблення приміщень. Кожен власник житла хоче гідно облаштувати прилеглу територію. До того ж функціональна складова проекту не менш важлива. На ділянці повинна бути комфортна і затишна обстановка для відпочинку, дитячих ігор, проведення заходів на відкритому повітрі. Тому підходити до вирішення завдання потрібно з усією серйозністю і відповідальністю. Іноді рішення естетичних цілей доводиться поєднувати з практичним використанням землі під сади і городи.

Складання проекту і його реалізація

Етап робіт, на якому закладаються якості ділянки. Перш за все, потрібно визначитися з завданнями. Що бажано мати на ділянці? Покроково рекомендується виконувати роботу в такий спосіб:

  • Складається список зон і приблизна їх площа. Ескіз складається в масштабі, зі збереженням пропорцій реального ділянки.
  • Вибирається стиль оформлення. Не варто наповнювати площа великою кількістю непотрібних деталей. Тим більше якщо вони стилістично не підходять один до одного.
  • Визначається маршрут інженерних комунікацій. Вибравши місце, прораховується необхідну кількість матеріалів для водопідводить і каналізаційної системи. При необхідності проводиться додаткові монтажні роботи по прокладанню електричного кабелю, освітлення.
  • Вибір рослин. Дуже важливий етап роботи. Перевага віддається рослинам, здатним до довголітньої життя в даних кліматичних умовах.
  • Додаткові будови і елементи ландшафту. Альтанки, літні кухні, сади каменів і інші бажані особливості повинні вписуватися в загальну дизайнерську концепцію, де враховується стилістика основної будівлі, характер власника і функціональність окремих зон.

На ринку послуг працює чимало компаній у цій сфері. Не завжди їх робота обходиться дешево. Можна скористатися пропозицією професіоналів при складанні проекту, а реалізовувати його можна і самостійно. Наявність смаку і особистого досвіду дозволяє багатьом власникам житла домагатися гідних результатів і без залучення фахівців в цій області.

Інформації знайти можна багато. Ці питання обговорюються і в тематичних телевізійних програмах, і на просторах мережі. Цікавих рішень не мало, але слід застерегти від банального копіювання деяких ідей. Дизайнери враховують пропорції, кольори і стиль виключно для конкретного випадку і не факт, що порушення деяких параметрів і способів формування простори не девальвує атмосферу і мета копійованого проекту. Ідеї, що сподобалися не забороняється змішувати, але робити це варто лише в тому випадку, коли загальна картина ділянки буде візуально гармонійна і закінчена.

Джерело: Шалений садівнік